Retinol 0.3% Niacinamide 5% Trajtues intensiv

L4,300.00

  • Retinol 0.3%, perqendrimi maksimal i keshilluar per produkte dermokozmetike. Efekt i fuqishem kunder radikaleve te lira, minimizon rrudhat, njollat dhe permireson teksturen e lekures
  • Niacinamide 5%
  • Trajtues nate intensiv me teksture shume te pasur, per cdo lloj lekure me rrudha, njolla, hiperpigmentime papasterti dhe problematika te tjera
  • Me acid hialuronik, probiotike dhe prebiotike,
  • Vitamine E, Alantoine, pantenol me efekt zbutes dhe rigjenerues
  • Vaj bajamesh te embla, vaj ekstra i virgjer ulliri, fito-squalane, gjalp shea dhe kakao
  • MENYRA E PERDORIMIT: Nese jeni fillestare me retinol, filloni perdorimin 2 here ne jave ne mbremje, dhe me pas shpeshtoni perdorimin deri ne 4 here ne jave, gjithmone ne mbremje. Sasia: sa nje kokerr bizele per te gjithe fytyren.
  • SUGJERIM: Aplikoni tonikun mist hidratues perpara aplikimit te retinolit ose nje uje termal per te ruajtur barrieren mbrojtese te lekures. Ditet qe nuk perdorni retinol, mund te vazhdoni rutinen tuaj si normalisht.